Priatelia, Bauma 2022 z pohľadu Sunwardu bola prezentáciou súčasných modelov, noviniek a taktiež bezemisnej budúcnosti. Veru bolo a ešte stále je, sa na čo pozrieť. Budúcnosť nám prináša k očíslovaniu stroja označenie FED, ktoré značí elektrobager, v rámci prezentácie sú k dispozícii dva modely SWE 20FED – 1920kg vážiaci stroj s elektromotorom silným 8kW, trhacie sily 21kN lyžica, 12kN rameno, výdrž 6hodín záťaže, väčší silák SWE 240FED s váhou 23180kg, výkon elektromotora 120kW dokáže taktiež 6 hodín zaťažovať lyžicu silou až 155kN a rameno 110kN. A nabíjanie ..? 4 hodiny rýchlonabíjačkou 😉 Z noviniek sme si obzreli SWE 155 UF-2PB, nulový presah a dvojitý výložník, žeriav SWTC 5D a veľkopriemerovú vrtnú súpravu SWDM 160 SA. A samozrejme nožnicové plošiny, šmykom riadené nakladače…. Takže vážení … môžme kopať, zhŕňať, zdvíhať, rozbíjať, triediť, drviť, vŕtať v menšom a aj vo veľkom štýle …. 😉 A ak máte otázky píšte na fb, alebo info@sunward.sk, prípadne volajte +421 911 130 112. Užite si fotoreport a aby som nezabudol SWE 155UF a SWE 215 F naskladníme.

Bauma je najväčší a pravdepodobne najdôležitejší veľtrh stavebníctva na svete. Koná sa každé tri roky v Mníchove v Nemecku a zúčastňuje sa ho približne 2 400 vystavovateľov z viac ako 60 krajín. Na veľtrh Bauma prichádza približne 500 000 návštevníkov, aby si pozreli najnovšie výrobky a inovácie v oblasti stavebných strojov, banských zariadení, stavebných vozidiel a manipulácie s materiálom.

História veľtrhu Bauma siaha do roku 1954, keď sa prvýkrát konal v Stuttgarte. Odvtedy sa jeho veľkosť a význam neustále zvyšovali. Dnes sa všeobecne považuje za vedúci veľtrh stavebného priemyslu na celom svete. Každé tri roky sa na veľtrhu Bauma stretávajú spoločnosti z celého sveta, aby predstavili svoje najnovšie výrobky a inovácie. Pre kupujúcich a predajcov to predstavuje jedinečnú príležitosť stretnúť sa tvárou v tvár a obchodovať v celosvetovom meradle.

Ak sa akýmkoľvek spôsobom zaoberáte stavebným priemyslom, veľtrh Bauma sa určite oplatí navštíviť!